مهندسی زلرله

پیش بینی زلزله به وسیله ابرهای زلزله
نویسنده : بهزاد پیران - ساعت ۱:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/٦
 

در این روش پیش بینی که توسطzhonghao shouارائه شد؛ از ابرهای زلزله برای پیش بینی استفاده می شود. بنابر تعریف ایشان، ابرهای زلزله مشخصاتی دارند


پیش بینی زلزله به وسیله ابرهای زلزله

 

در این روش پیش بینی که توسط zhonghao shou ارائه شد؛ از ابرهای زلزله برای پیش بینی استفاده می شود. بنابر تعریف ایشان، ابرهای زلزله مشخصاتی دارند که آنها را از ابرهای هواشناسی متمایز می کند. به عنوان مثال، شکل گیری این ابرها معمولا به طور بسیار ناگهانی حتی گاهی اوقات درچند ثانیه صورت می‌پذیرد و به دلیل فشار زیادی که درحین خروج از زمین دارند، دارای یک شکل خاص می‌باشند و عمدتاً این ابرها برخلاف جهت باد حرکت می‌کنند.

 
  
 
 

با تداخل سنجی رادار

 پیش بینی زلزله

تصویر برداری SAR در دو دهه گذشته جهت تهیه نقشه های با قدرت تفکیک مکانی بالا و همچنین سایر کاربردهای سنجش از دور به وفور مورد استفاده بوده است. داده‌های حاصل از تداخل سنجی رادار جابجایی‌های در راستای محور دیدگانی(LOS) و عمود را به صورت تابعی پیوسته در مکان در اختیار قرار می‌دهد که در نوع خود بی نظیر می باشد. در این طرح هدف امکان سنجی و اجرای یک سیستم خودکار جهت جمع آوری، پردازش و تحلیل داده های تداخل سنجی رادار است. پس از پردازش داده‌های رادار نتایج جهت مطالات تغییر شکلهای بین لرزه‌ای پس لرزه ای، مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مطالعات در نهایت منجر به ارائه الگوهایی جهت امکان سنجی پیش بینی زلزله خواهد شد.